Prečo je ZUMBA skvelá?

Pre mňa je to čistá radosť z pohybu, zo života, z vlastného tela...

 

 

ZUMBA je vlastne tanec prispôsobený tak, aby bol prístupný širokému okruhu ľudí, navyše obohatený o rôzne pohyby ( napríklad drepy alebo výpady), ktoré zvyšujú intenzitu tréningu. Samotná hodina je intervalový tréning, o ktorého výhodách už zrejme ani netreba písať.

Na ZUMBA hodine sa striedajú rýchlejšie a pomalšie pesničky, ale aj v priebehu jednej pesničky sa striedajú pohyby nižšej aj vyššej intenzity, čo naozaj nedá telu vydýchnuť ani na chvíľku. Napriek tomu je vďaka podmanivej tanečnej hudbe ťažké vnímať únavu, človeka to vyslovene strhne a nie nadarmo sa ZUMBA nazýva aj zamaskované cvičenie. Pesničky sa po určitej dobe obmieňajú a telo je vystavené znova inej záťaži a samozrejme zmysly sa potešia novej krásnej hudbe:)

Tu je dôležité povedať, že výber hudby je celkom v rukách trénera a preto je dôležité, aby si klient a tréner sadli v hudobnom vkuse. Pesničky sú vždy v pôvodnej neupravenej vezrii a preto ak ste milovníkom ozajstnej latino hudby, určite oceníte slnečnou energiou prežiarené pesničky v rytme tancov ako Salsa, Merengue, Cumbia, Reaggaeton, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dance, Rock´n´Roll, Rumba, či Bachata. Choreografie na jednotlivé pesničky sú vytvárané tak, aby čo najlepšie vyjadrovali charakter daného tanca ako aj samotnej pesničky a samozrejme mali aj optimálny tréningový efekt. Choreografia by mala akoby kopírovať a vyjadrovať pesničku. Hudba by sa na hodine nemala meniť príliš často, aby si každý mal možnosť osvojiť kroky a cítiť sa na hodine ako ryba vo vode. Toto je už opäť len na trénerovi a na jeho citlivom vnímaní potrieb klienta.

ZUMBA je naozaj všestranný pomocík človeka, ktorý to so svojím tréningom myslí vážne. Dokáže prečistiť hlavu, zdvihnúť náladu, naštartovať metabolizmus, aj rozhýbať stuhnuté svaly. Je to môj overený životabudič!

 

 A ako som sa k tomu všetkému vlastne dostala ja? Tak nejako to vyplynulo :) Od piatich rokov som tancovala a ako dospelá som sa postupne začala venovať aj trénerstvu. O hodinách ZUMBA som počula, ale myslela som si, ze je to len akýsi aerobic na latino hudbu a na žiadnej ZUMBA hodine som preto ani nikdy nebola.

 

Asi to bol osud, že ma v r.2010 najlepšia kamoška prehovorila, aby som išla na školenie trénerov, kde ma tento výnimočný fitnes systém úplne opantal a veľmi veľa mi dal a stále dáva. Ak sa ZUMBA robí správne, umožňuje naozaj fantastickú interakciu medzi trénerom a klientmi. Čím viac pozitívnej energie je tréner schopný zo seba vydať a odovzdať klientom, tým viac jej dostane aj späť. Ja niekedy idem domov a mám pocit, že musím svietiť ako žiarovka, taká som vytešená.

 

 

 

Verím, že sa na mojej hodine čoskoro stretnem aj s vami a zažijeme spolu tú pravú ZUMBA PÁRTY!

Tešíme sa na Teba!

 

Hľadaj ZUMBU v rozvrhu:)

http://www.addictionclub.sk/rozvrh

Addiction Club

Viac o nás »

 

Najnovšie články Novinky, zaujímavosti, zo života

19Jul

Cvičenie môže viesť k výsledkom počas celého života

Vraveli ste si niekedy niečo ako ,,keby som bol mladší, určite by som začal so športom skôr" alebo ,,keby som len teraz mohol cvičiť", ak ...

Čítať viac
27Jun

Letné karty pre všetkých, ktorí cvičia pravidelne.

POĎ DO FORMY AJ V LETE Prichádzame s jedinečnými letnými kartami, pre všetkých, ktorí cvičia pravidelne a často. Prinášame vám d...

Čítať viac
10Jun

Osobné tréningy - U NÁS ŽIADNA NOVINKA :)

NA PRVOM MIESTE JE U NÁS BEZPEČNOSŤ. Až potom všetko ostatné. Naučíme ťa nielen bezpečne trénovať, ale hlavne ako pristupovať komplex...

Čítať viac
09Jun

Blíži sa SUPER SOBOTA #11

SUPER SOBOTA #11 NOVÉ CHOREO, NOVÉ VÝZVY Je to ďalšie pokračovanie skvelej soboty, kde si budeš môcť ako prvý zacvičiť nové chor...

Čítať viac