Prečo je ZUMBA skvelá?

Pre mňa je to čistá radosť z pohybu, zo života, z vlastného tela...

 

 

ZUMBA je vlastne tanec prispôsobený tak, aby bol prístupný širokému okruhu ľudí, navyše obohatený o rôzne pohyby ( napríklad drepy alebo výpady), ktoré zvyšujú intenzitu tréningu. Samotná hodina je intervalový tréning, o ktorého výhodách už zrejme ani netreba písať.

Na ZUMBA hodine sa striedajú rýchlejšie a pomalšie pesničky, ale aj v priebehu jednej pesničky sa striedajú pohyby nižšej aj vyššej intenzity, čo naozaj nedá telu vydýchnuť ani na chvíľku. Napriek tomu je vďaka podmanivej tanečnej hudbe ťažké vnímať únavu, človeka to vyslovene strhne a nie nadarmo sa ZUMBA nazýva aj zamaskované cvičenie. Pesničky sa po určitej dobe obmieňajú a telo je vystavené znova inej záťaži a samozrejme zmysly sa potešia novej krásnej hudbe:)

Tu je dôležité povedať, že výber hudby je celkom v rukách trénera a preto je dôležité, aby si klient a tréner sadli v hudobnom vkuse. Pesničky sú vždy v pôvodnej neupravenej vezrii a preto ak ste milovníkom ozajstnej latino hudby, určite oceníte slnečnou energiou prežiarené pesničky v rytme tancov ako Salsa, Merengue, Cumbia, Reaggaeton, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dance, Rock´n´Roll, Rumba, či Bachata. Choreografie na jednotlivé pesničky sú vytvárané tak, aby čo najlepšie vyjadrovali charakter daného tanca ako aj samotnej pesničky a samozrejme mali aj optimálny tréningový efekt. Choreografia by mala akoby kopírovať a vyjadrovať pesničku. Hudba by sa na hodine nemala meniť príliš často, aby si každý mal možnosť osvojiť kroky a cítiť sa na hodine ako ryba vo vode. Toto je už opäť len na trénerovi a na jeho citlivom vnímaní potrieb klienta.

ZUMBA je naozaj všestranný pomocík človeka, ktorý to so svojím tréningom myslí vážne. Dokáže prečistiť hlavu, zdvihnúť náladu, naštartovať metabolizmus, aj rozhýbať stuhnuté svaly. Je to môj overený životabudič!

 

 A ako som sa k tomu všetkému vlastne dostala ja? Tak nejako to vyplynulo :) Od piatich rokov som tancovala a ako dospelá som sa postupne začala venovať aj trénerstvu. O hodinách ZUMBA som počula, ale myslela som si, ze je to len akýsi aerobic na latino hudbu a na žiadnej ZUMBA hodine som preto ani nikdy nebola.

 

Asi to bol osud, že ma v r.2010 najlepšia kamoška prehovorila, aby som išla na školenie trénerov, kde ma tento výnimočný fitnes systém úplne opantal a veľmi veľa mi dal a stále dáva. Ak sa ZUMBA robí správne, umožňuje naozaj fantastickú interakciu medzi trénerom a klientmi. Čím viac pozitívnej energie je tréner schopný zo seba vydať a odovzdať klientom, tým viac jej dostane aj späť. Ja niekedy idem domov a mám pocit, že musím svietiť ako žiarovka, taká som vytešená.

 

 

 

Verím, že sa na mojej hodine čoskoro stretnem aj s vami a zažijeme spolu tú pravú ZUMBA PÁRTY!

Tešíme sa na Teba!

 

Hľadaj ZUMBU v rozvrhu:)

http://www.addictionclub.sk/rozvrh

Addiction Club

Viac o nás »

 

Najnovšie články Novinky, zaujímavosti, zo života

09Nov

Predvianočný detox

Náš mesačný predvianočný detox v pohybe vám pomôže sviatky prežiť bez kilečiek navyše Vianočné sviatky sú síce najkrajsie obdobie...

Čítať viac
21Oct

VÝHODNÉ KARTY PRE VŠETKÝCH, KTORÍ CVIČIA PRAVIDELNE.

BUĎ VO FORME CELÝ ROK !  Prichádzame s výhodnými kartami, pre všetkých, ktorí cvičia pravidelne a často. Prinášame vám dva druhy ...

Čítať viac
15Oct

Naša nová trénerka - Saška Buková

Už niekoľko týždňov máte možnosť cvičiť aj s našou novou úžasnou a energickou trénerkou Saškou Bukovou. Máme za sebou spoločne prv...

Čítať viac
02Oct

Jesenný reštart 2

Opäť spojíme sily, za zdravšie a krajšie ,,ja” ! Začíname už 17. októbra pre veľký záujem:) Aké plány máš ešte na tent...

Čítať viac